PSPTO :: Aktualności i ogłoszenia :: Interdyscyplinarne stanowisko w sprawie rozpoznawania i leczenia otyłości

Polskie Towarzystwo Chorób Płuc

 

Aktualności i ogłoszenia


25.02.2021

Interdyscyplinarne stanowisko w sprawie rozpoznawania i leczenia otyłości

Pod koniec 2020 roku wydaliśmy stanowisko w zakresie leczenia otyłości pt. „Interdyscyplinarne stanowisko w sprawie rozpoznawania i leczenia otyłości”. Dokument bazuje na niezwykle merytorycznej i wartościowej dyskusji zespołu niezależnych autorytetów.

Pod koniec 2020 roku wydaliśmy stanowisko w zakresie leczenia otyłości pt.  „Interdyscyplinarne stanowisko w sprawie rozpoznawania i leczenia otyłości”. Dokument bazuje na niezwykle merytorycznej i wartościowej dyskusji zespołu niezależnych autorytetów.

W części stanowiska dotyczącej farmakoterapii omówiono dostępne w Polsce leki z uwzględnieniem profilu chorego na otyłość (jego szczególnych cech, które mogą przemawiać za wyborem konkretnej terapii), uwzględniając przeciwwskazania i najważniejsze badania kliniczne. W znaczący sposób podkreślono właściwości analogu GLP-1 — liraglutydu, wykraczające poza efekt redukcji masy ciała i wykazujące m. in. wartości ochronne przed rozwojem cukrzycy i stanu przedcukrzycowego oraz efekty kardioprotekcyjne, co potwierdzono w licznych badaniach klinicznych.

Treścią stanowiska

Wydawnictwo Via Medica
COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel.: (0 58) 3209494, faks: (0 58) 3209460, viamedica@viamedica.pl
Kariera w Grupie Via Medica

Strona pochodzi z serwisu PSPTO